Blog

Bezpieczeństwo przede wszystkim

 
Jak powinno przechodzić się przez jezdnię? Co oznaczają światła czerwone i zielone? Co zrobić, kiedy ruchem kieruje policjant? Przedszkolaki w Piccolo Leonardo już wiedzą, jak bezpiecznie poruszać się po ulicy.
 

 
Najpierw w lewo, potem w prawo, potem znowu w lewo… W Piccolo Leonardo uczyliśmy się bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i poznaliśmy podstawowe zasady ruchu drogowego. Nie były to jednak zwykłe zajęcia. Dzieci wcieliły się w kierowców, policjantów oraz pieszych i ćwiczyły w praktyce poruszanie się po ulicy. Całkowicie bezpiecznie, ponieważ, dzięki wyobraźni nauczycielek, ulica z pasami dla pieszych i sygnalizacją świetlną powstała w przedszkolu. Pozwoliło to maluchom odegrać różne scenki i przygotować się do bycia samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego w przyszłości.
 

Kolorowe znaki drogowe

 

 
Dzieci poznały również podstawowe znaki drogowe, czemu towarzyszyła nauka kolorów. Aby lepiej je zapamiętać, samodzielnie je pokolorowały. Potem wykorzystały je do edukacyjnej zabawy – ćwiczyły poruszanie się po przedszkolu zgodnie ze znaczeniem znaków.
 

Miesiąc bezpieczeństwa

 

 
Nauka bezpiecznego poruszania się po ulicy, to jednak za mało przed latem. Dlatego maluchy w czerwcu dowiedzą się, jak zachować bezpieczeństwo podczas wakacji oraz jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem. Opowie im o tym zaproszony ekspert – policjant. Spotkaniu będzie też towarzyszyła niespodzianka. Przedszkolaki będą mogły przymierzyć elementy policyjnego stroju.
 
Więcej na naszym profilu Facebook!

<< zobacz wszystkie wpisy
ODWIEDŹ STRONĘ NASZEGO ŻŁOBKA