O NAS

PRZEDSZKOLE WŁOSKIE
PICCOLO LEONARDO

mieści się w kampusie Politechniki Warszawskiej przy ul. Grójeckiej 39 w Warszawie. Nasza oferta skierowana jest do rodzin polsko-włoskich, rodzin wielojęzycznych oraz wszystkich pasjonatów języka włoskiego i Włoch, którzy chcą kształcić swoje dzieci w języku polskim i włoskim jednocześnie. Przedszkole Włoskie jest kontynuacją działalności żłobka polsko-włoskiego Piccolo Leonardo oraz częścią Akademii Piccolo Leonardo, oferujęcej zajęcia weekendowe dla dzieci i rodziców.

"Leonardo od małego dziecka miał ten dar, że umiał się uczyć sam. Obserwował cały otaczający go świat i jak nie umiał jeszcze pisać, to tylko rysował, a kiedy nauczył się pisać, to rysował i notował."

NAZWĘ NASZEJ PLACÓWKI
ORAZ AUTORSKI PROGRAM,

na którym się opieramy zawdzięczamy fascynacji postacią Leonardo da Vinci - włoskiego renesansowego malarza, architekta, filozofa, muzyka, pisarza, odkrywcy, matematyka, mechanika, anatoma i wynalazcy.

Leonardo opisywano często jako „człowieka renesansu”, co miało oznaczać, że był człowiekiem wszechstronnym, o niespożytej ciekawości otaczającego świata, wielkiej kreatywności; człowiekiem, który potrafi dokonać wszystkiego na co tylko ma ochotę. W ten sam sposób podchodzimy do edukacji naszych dzieci – wszechstronnej, poprzez rozwój ich kreatywności i upodobań oraz wrodzoną chęć do nauki i odkrywania, obserwowanie zachodzących w otoczeniu zjawisk, naukę swojej duszy i ciała, znajdowanie swojego „ja” dla teraz i jego przyszłości w społeczeństwie.

Chcemy kształcić wszechstronnych, wolnych i wrażliwych małych ludzi w kierunku kultury i sztuki, demokracji, tolerancji i miłości do drugiego człowieka.

"Nie ulega wątpliwości, którą z zasad określa prawdziwy kierunek koleiny, którą chciał żłobić Leonardo: ta, którą nazywał doświadczeniem."

W PICCOLO LEONARDO CHCEMY
ZAPEWNIĆ DZIECKU

zarówno poprzez organizację naszej placówki, jak i w sferze relacji międzyludzkich atmosferę jak najbardziej zbliżoną do domowej. Wystrój naszych pomieszczeń jest stonowany, elegancki i ciepły jednocześnie. Poszczególne sale mają swoje funkcje – podobnie jak w domu, gdzie jest miejsce do spotkań w grupie i indywidualnego wyciszenia czy pracy. Stosunki w naszym przedszkolu oparte są na bezpieczeństwie, zaufaniu i miłości. Nie robimy niczego, co nie przynosi nam – i dzieciom przede wszystkim – radości i satysfakcji. Dzieci w Piccolo Leonardo wspólnie z nauczycielami planują i organizują swoje zajęcia, dzięki temu uczą się takich kompetencji społecznych jak przejawianie inicjatywy, podejmowanie decyzji czy dokonywanie wyborów. Ważnym dla nas elementem pracy jest włączanie rodziców w życie przedszkola.

"Nie zadowalał się obserwacją, jak dana rzecz działa; pragnął odkryć dlaczego tak się dzieje. Ta dociekliwość zmieniła go z technika w naukowca."

NASZE WNĘTRZA

  • Łazienka
  • Zabawki
  • Wejście
  • Odkrywcy
  • Pokój zabaw
  • Wnętrze przedszkola
ODWIEDŹ STRONĘ NASZEGO ŻŁOBKA