Blog

List do Świętego Mikołaja

Projekt badawczy

 

Przełom listopada i grudnia upłynął naszym maluchom pod znakiem projektu List. Jego zwieńczeniem była korespondencja skierowana do Świętego Mikołaja, wrzucona do wykonanej przez dzieci skrzynki pocztowej.
 
Znaczki pocztowe Projekt badawczy list List
 
Co to jest list? Czym różni się od kartki pocztowej? Do czego służy koperta? Na te pytania dzieci z Piccolo Leonardo szukały odpowiedzi w ramach projektu badawczego „List”. Przedszkolaki ustaliły również, co powinno znaleźć się na przesyłce, aby doszła do odbiorcy – prawidłowy adres oraz znaczek! Nie zabrakło również części artystycznej – osobiście zaprojektowanych znaczków oraz wielkiej kartki z portretem ukochanej wychowawczyni, wykonanej wspólnie przez maluchy.

 

Wycieczka na pocztę

 
Wizyta na poczcie Spotkanie z Listonoszem Wizyta na poczcie
 
Każdemu projektowi badawczemu towarzyszy wycieczka oraz rozmowa z ekspertem. Tym razem dzieci wybrały się na pocztę, gdzie obejrzały skrzynkę na listy. Dowiedziały się również, że w okienku można nie tylko nadać list, lecz także paczkę, a przesyłki trzeba zważyć, żeby określić cenę znaczka. Co więcej, na poczcie można zapłacić rachunki lub kupić np. prasę. Największe wrażenie zrobiła na nich jednak rozmowa z listonoszem. Pytały, czy jest to ciężka praca i próbowały same unieść torbę pełną listów lub pociągnąć wózek z przesyłkami.
 

O czym marzą dzieci

 
Pocztówka dla Świętego Mikołaja Skrzynka pocztowa
 
„Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone…” (fragment piosenki Skaldów) – przedszkolaki z Piccolo Leonardo skorzystały z pisma obrazkowego, aby przekazać Świętemu Mikołajowi, jakie są ich upragnione zabawki. Podpowiadamy rodzicom, że teraz, na różne okazje, miłym prezentem będą klocki Lego, oraz figurki bohaterów różnych bajek i filmów, np. Bob Budowniczy czy postacie ze „Star Wars” oraz ich akcesoria. Wszystkie listy trafiły do wykonanej przez dzieci skrzynki pocztowej.

 
Więcej na naszym Facebook.
 

<< zobacz wszystkie wpisy
ODWIEDŹ STRONĘ NASZEGO ŻŁOBKA